Успіх в бізнесі – альтернативне визначення.

У цій статті я хочу викласти своє бачення успіху в бізнесі. Рыч у тому, що я не раз зіткнувся з ситуацією, коли люди, що мають своє діло, прагнучи успіху, створили собі масу проблем. А все тому, що вони прагнули успіху в бізнесі, саме в шаблонному розумінні фраз: “досягти успіху в бізнесі”.

Почнемо із визначення – що таке бізнес? Що це за термін? Ми знаємо, що в перекладі з англійської бізнес – це справа. Відповідно, стереотип, що склався, говорить нам про те, що бізнес – це певний процес, який повинен приносити дохід тому, хто цей процес організував. Якщо прибуток є – це прибутковий бізнес, якщо доходу немає – це збитковий бізнес. Виходячи з такого, всім зрозумілого трактування, ми можемо сказати, що бізнес – це своє діло, яке за задумом людей, які організували цю справу, має приносити їм дохід.

Але давайте запитаю: «А, що, цікавить людину, яка відкрила свою справу, іншими словами – бізнес?».

А також людину, яка тільки збирається вступити на цей шлях.

Повинно цікавити багато всього. Але це багато всього можна сміливо поєднати у дві групи. Це дві групи питань, які будуть відображати два аспекти – це аспект виживання та аспект успіху. Успіх можна замінити словом – розвиток, тому що у контексті бізнесу це слова синоніми. Узагалі, все розмаїття питань, дій і рішень у бізнесі зводиться до виживання та розвитку. Іншими словами, кожну людину, яка випадково потрапила або цілеспрямовано прийшла в бізнес, по суті, цікавить лише два головні питання: «Як вижити і як досягти успіху?».

Як ви думаєте, що означає вижити і що означає досягти успіху? Яким є критерій виживання та критерій успіху? Ось ви протрималися в бізнесі п’ять років – отже, вижили? Чудово! Можна вас вітати! . А якщо на шостий рік загнулися? То це як зрозуміти? То ви вижили у бізнесі чи ні? Вас не зжерли конкуренти та держ. служби, ви заробили багато грошей. Це означає, що ви досягли успіху в бізнесі!? Але якщо дотримуватися цієї логіки, то тоді виходить – у кого більше грошей і більший бізнес, той і успішніший? Проста і, на перший погляд, вірна логіка: чим більший бізнес і чим більше грошей він приносить, тим він і успішніший, розбивається простим питанням:

«А який вид діяльності приносить надприбуток? Торгівля зброєю, наркотиками, людьми, освоєння бюджетних грошей через різні каламутні схеми, політика та релігія….!

Ще питання:

Люди, яких ми звикли називати багатими та успішними, ті які володіють колосальними статками, яхтами та палацами – чи всі з них успішні бізнесмени?

Крім того, якщо ви думатимете в парадигмі – чим я багатший і чим більший масштаб мого бізнесу, тим я успішніший – то ваша основна мета зведеться до гонитви за грошима та масштабуванням. А це далеко не завжди правильна стратегія.

Я пропоную альтернативний погляд на виживання та успіх у бізнесі:

– Вижити – значить не втратити себе.

– Досягти успіху – значить знайти себе, знайти себе в новій якості.

Якщо ви не втратили себе, увійшовши в бізнес, – рахуйте ви вижили.

Якщо здобули себе в новій якості – значить досягли успіху.

Чому відбувається втрата себе?

Як не тільки не втратити себе, а й знайти себе в новій якості?

Що означає втратити себе і що значить здобути себе і чому це все дуже важливо?

Можливо, ви знайдете відповіді на ці запитання у моїх статтях із циклу «Вижити в бізнесі та досягти успіху».

P.S.

на тему втрати себе у бізнесі є американський міні-серіал «Не спрацювало». В основі сюжету – реальна історія молодого ізраїльського підприємця Адама Неймана. У 2010 році разом із американцем Мігелем Маккелві він створив стартап WeWork. У серіалі добре показано гонитву за успіхом у бізнесі і чим все це обернулося.

автор

Олексій Діденко

бізнес-аналітик

Успіх в бізнесі – це як?

Успіх в бізнесі – альтернативне визначення. У цій статті я хочу викласти своє бачення успіху в бізнесі. Рыч у тому, що я не раз зіткнувся з ситуацією, коли люди, що мають своє діло, прагнучи успіху, створили собі масу проблем. А все тому, що вони прагнули успіху в бізнесі,

Хто ви – виконавець чи підприємець?

Частина перша. Виконавець Хочете підвищити свою ефективність у бізнесі – з'ясуйте, до якого психотипу ви належите. Розуміючи свій психотип, ви знатимете свої сильні та слабкі сторони, що дозволить вам вибудувати більш оптимальний алгоритм дій. По відношенню до процесу роботи люди поділяються на два психотипи: Виконавці Підприємці Процес роботи

Хто ви – виконавець чи підприємець? Частина 2

Частина друга. Підприємець. У першій частині ми докладно розібрали психологію виконавця. А яка ж психологія підприємця? Щоб відповісти на це питання, треба знайти підприємця та запитати його – Чим він зайнятий? Зрозуміло, що за формою відповіді можуть бути різні, але, по суті, все зведеться до єдиної відповіді: він

2022-10-02T21:59:30+03:00