Успіх в бізнесі – альтернативне визначення.
У цій статті я хочу викласти своє бачення успіху в бізнесі. Рыч у тому, що я не раз зіткнувся з ситуацією, коли люди, що мають своє діло, прагнучи успіху, створили собі масу проблем. А все тому, що вони прагнули успіху в бізнесі, саме в шаблонному розумінні фраз: “досягти успіху в бізнесі”.
Почнемо із визначення – що таке бізнес? Що це за термін? Ми знаємо, що в перекладі з англійської бізнес – це справа. Відповідно, стереотип, що склався, говорить нам про те, що бізнес – це певний процес, який повинен приносити дохід тому, хто цей процес організував. Якщо прибуток є – це прибутковий бізнес, якщо доходу немає – це збитковий бізнес. Виходячи з такого, всім зрозумілого трактування, ми можемо сказати, що бізнес – це своє діло, яке за задумом людей, які організували цю справу, має приносити їм дохід.
Але давайте запитаю: «А, що, цікавить людину, яка відкрила свою справу, іншими словами – бізнес?».
А також людину, яка тільки збирається вступити на цей шлях.
Повинно цікавити багато всього. Але це багато всього можна сміливо поєднати у дві групи. Це дві групи питань, які будуть відображати два аспекти – це аспект виживання та аспект успіху. Успіх можна замінити словом – розвиток, тому що у контексті бізнесу це слова синоніми. Узагалі, все розмаїття питань, дій і рішень у бізнесі зводиться до виживання та розвитку. Іншими словами, кожну людину, яка випадково потрапила або цілеспрямовано прийшла в бізнес, по суті, цікавить лише два головні питання: «Як вижити і як досягти успіху?».
Як ви думаєте, що означає вижити і що означає досягти успіху? Яким є критерій виживання та критерій успіху? Ось ви протрималися в бізнесі п’ять років – отже, вижили? Чудово! Можна вас вітати! . А якщо на шостий рік загнулися? То це як зрозуміти? То ви вижили у бізнесі чи ні? Вас не зжерли конкуренти та держ. служби, ви заробили багато грошей. Це означає, що ви досягли успіху в бізнесі!? Але якщо дотримуватися цієї логіки, то тоді виходить – у кого більше грошей і більший бізнес, той і успішніший? Проста і, на перший погляд, вірна логіка: чим більший бізнес і чим більше грошей він приносить, тим він і успішніший, розбивається простим питанням:
«А який вид діяльності приносить надприбуток? Торгівля зброєю, наркотиками, людьми, освоєння бюджетних грошей через різні каламутні схеми, політика та релігія….!
Ще питання:
Люди, яких ми звикли називати багатими та успішними, ті які володіють колосальними статками, яхтами та палацами – чи всі з них успішні бізнесмени?
Крім того, якщо ви думатимете в парадигмі – чим я багатший і чим більший масштаб мого бізнесу, тим я успішніший – то ваша основна мета зведеться до гонитви за грошима та масштабуванням. А це далеко не завжди правильна стратегія.
Я пропоную альтернативний погляд на виживання та успіх у бізнесі:
– Вижити – значить не втратити себе.
– Досягти успіху – значить знайти себе, знайти себе в новій якості.
Якщо ви не втратили себе, увійшовши в бізнес, – рахуйте ви вижили.
Якщо здобули себе в новій якості – значить досягли успіху.
[edsanimate_start entry_animation_type=”fadeIn” entry_delay=”0″ entry_duration=”0.5″ entry_timing=”linear” exit_animation_type=”” exit_delay=”” exit_duration=”” exit_timing=”” animation_repeat=”1″ keep=”yes” animate_on=”load” scroll_offset=”” custom_css_class=””]
Чому відбувається втрата себе?
Як не тільки не втратити себе, а й знайти себе в новій якості?
Що означає втратити себе і що значить здобути себе і чому це все дуже важливо?
Можливо, ви знайдете відповіді на ці запитання у моїх статтях із циклу «Вижити в бізнесі та досягти успіху».
[edsanimate_end]
P.S.
на тему втрати себе у бізнесі є американський міні-серіал «Не спрацювало». В основі сюжету – реальна історія молодого ізраїльського підприємця Адама Неймана. У 2010 році разом із американцем Мігелем Маккелві він створив стартап WeWork. У серіалі добре показано гонитву за успіхом у бізнесі і чим все це обернулося.